Haberler :

HAKKIMIZDA

Özer Lastik

Derby Marka Krep Kauçuk Çizme ve Bot   

 

            Hammaddesi Tabi ve Sentetik Kauçuk olan çizmeler, tamamen el işçiliği ile üretilmektedir. Ürünlerimiz Türkiye Genelinde distribütör kanalıyla dağıtılmaktadır.

Üretilen çizmeler Tarım, Sulama, Hayvancılık, Balıkçılık, Avcılık vb. alanlarda kullanılmaktadır.

            Firmamızda Günlük 1.500 çift Çizme ve 500 çift Bot üretim kapasitesi bulunmaktadır. Firmamızda üretimi yapılan çizmeler kalite kontrol bölümlerinde su ve hava testi ile kontrol edilmekte olup, su geçirmez özelliğine sahiptirler.

            Çizmeler tasarlanırken sağlamlığı ve dayanıklılığının yanı sıra kullanıcının rahat etmesine özen gösterilmiş olup, iç astarı % 100 pamuklu astardan yapılmıştır. Taban desenleri ise kaymaz ve yer tutucu özelliğine sahiptirler.

 

Derby Gıslaved Lastik Ayakkabı

 

Hammaddesi Tabi ve Sentetik Kauçuk olan ayakkabılar, tamamen el işçiliği ile üretilmektedir. Ürünlerimiz Türkiye Genelinde distribütör kanalıyla dağıtılmaktadır. İmalat aşamasında önce hammaddeler işlenir, daha sonra pres bölümlerinde kesilerek ön hazırlama işlemi tamamlanır.

Montahane bölümünde alüminyum ayakkabı kalıpları üzerinde kaliteli işçilikle montalama işlemi yapılır. Montalama işleminden sonra Lakhane bölümünde laklanır. ve en son olarakta buharlı otoklavlarda pişirilir.

Tüm üretim kesim - montaj – pişirme – laklama işlemi bittikten sonra kalite kontrol bölümüne gelir. Ürünlerin tamamı kontrol edildikten sonra Çizmeler naylon poşetlerde, Galoş Ayakkabılar ise kese kağıt içerisinde muhafaza edilerek sevk için kolileme işlemi yapılır. Ve tüm Türkiye’ mize dağıtım için hazır ve nihai hale getirilir.

                        Günlük 3.000 çift civarında ayakkabı üretimi yapan firmamız işçi sağlığı ve iş güvenliğine büyük önem vermektedir.

            Ayrıca, firmamız çevreci kimliğini ön plana çıkarmakta, çevre bilinci ile doğaya zarar vermemek için tüm tedbirlerini almıştır.

 

 

Özerler Ayakkabı, lastik işleme konusunda nesilden nesile aşamalar geçirmiş köklü bir kuruluştur. Baba mesleği olan lastik işleme konusunda yılların deneyimini, gelişen teknoloji ile harmanlayarak endüstrileşme çabalarıyla “Kazım Özer ve Kardeşleri Koll. Şti.”’ni kurarlar. 1947 yılında “Özerler Ayakkabı ve Lastik Sanayii ve Ticaret A.Ş.” adı ile üretime devam eden fabrikamız 35.820 metrekare açık, 5.000 metrekare kapalı alanda kuruludur ve 175 kişi istihdam edilmektedir. 

 

Özerlastik - Üretim: 

 

Yılda 1,800,000 çift galoş lastik ayakkabı, 500,000 çift krep ve pres çizme üretme kapasitesine sahiptir. Ürünlerimiz yurtiçi tüketiminin yanı sıra yurt dışında özellikle Türk Cumhuriyetleri’nde pazarlanmaktadır. Galoş lastik ayakkabılar, Derby ve Gislaved, krep çizmeler, Derby,  pres çizmelerde Kobalt markası ile üretilmektedir. 

İmalatı yapılan ayakkabılar ve krep kauçuk çizmeler düzenli periyodlar halinde kalite kontrol yönünden incelenmek üzere kendi laboratuarlarımızda testlere tabi tutulur.

Derby krep çizmelerin taban yapısı aşınmaya ve kaymaya karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. İçinde %100 pamuklu astar bulunmaktadır. Kış koşullarında rahat kullanım sağlar. İnsan sağlığına zararlı hammaddeler bulunmamaktadır. Kullanımı rahat, su geçirmezdir. Su ve deterjan ile kolay temizlenebilir. Ürünlerimiz  AT UYGUNLUK BEYANI belgesine sahiptir.