Haberler :

GRUP ŞİRKETLER

 • Temelleri 1948’li yıllarda bir lastik ayakkabı fabrikası olarak Eskişehir’de atılan Özerler Holding A.Ş. günümüzde dünyaya ihracat yapan bir holding olarak faaliyetlerine tüm hızıyla devam etmektedir. 

  Fabrikalar, 1974 yılında büyük ve modern fabrikalara; Kazım Özer ve kardeşleri kolektif şirketinden Özerler Ayakkabı ve Lastik Sanayii A.Ş.’ye dönüştü. 1976’da kurulup 1977’de üretime başlayan Özerband; kauçuk grubunda Özerler’in lokomotif şirketi ve uluslararası markası oldu.
  Mermer üretimi, Özerler’in ikinci büyük yatırımı oldu. Mermer üretimi yapan Afyon Santaş Mermer Ve Fayans San. Ve Tic. A.Ş. 1985’te kuruldu. 
  Özerlastik; Derby markasıyla krep çizme, Gislaved markasıyla ökçeli iskarpin, Kobalt markasıyla lastik çizme üretmeye başladı. 
  Şirketlerde, planlama ve kaynak yönetimi yapacak bir üst yapı kurumuna ihtiyaç duyuluyordu. Bu ihtiyacın karşılanması için 1986’da Özerler Holding A.Ş. kurularak şirketin kurumsal çalışma sistematiğini yeniden düzenledi.

 • Özerler Holding’in lokomotif şirketi olan Özer Konveyör Band Sanayii ve Ticaret A.Ş. 1976 yılında kuruldu ve 1978 yılında üretime başladı. Kurulduğu ilk günden itibaren özverili bir çalışma ile her geçen gün büyüyen ve kalite konusunda istikrarını üst seviyelere çeken günümüzde Amerika Birleşik Devletleri dahil birçok ülkeye ihracat yapan Özerband, global pazarda önemli bir yere sahiptir. Taşıma işinizi daha dayanıklı, daha sağlam ve daha sağlıklı hale getiren Özerband her geçen gün gelişmekte ve teknolojiden sonuna kadar yararlanmaktadır. Üretimle başlayan aşkımız; üretilen her ürünün, daha kolay ve daha seri taşınması için her geçen gün büyümektedir. Sizlerden aldığımız gücü sizin için kullanmayı amaç edindiğimiz anlayışımız, Özerband’ın kalitesine de yansımıştır.

   

   

 • 1984 yılından bu yana Özer Marbel, Türkiye’nin doğal taş kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya devam etmektedir. Kendine ait ocaklarda üretilen blok mermerler en iyi şekilde değerlendirilip, işlenip yurt iç ve yurt dışında ki hedef kitlesinin beğenisine sunmaktadır. Afyon Santaş Mermer, Fayans ve Tic. A.Ş. tesisi yenilenmiş ve ek modern üretim hatları faaliyete geçirilmiştir. 70.000m2 açık, 10.000 m2 kapalı sahasıyla Afyonkarahisar’da da faaliyetlerini sürdürmektedir. Muğla Yatağan / Milas’ta yer alan diğer bir fabrika, ocak, tesis ve işletmeler 25 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam etmektedir. Arge departmanının yoğun çalışmaları ile yeni ocak faaliyetleri, mevcut çalışan ocaklara ilaveten sürdürülmektedir. Dünya’nın dört bir yanında günden güne artarak devam eden ihracatlar sayesinde ülkemizin ekonomisine ve gelişimine katkı sağladığı için gurur duymaktadır…

 • Kosova'da 2006 yılı içerisinde faaliyete geçen Konveyör Band, V-Kayışı ve Kord Bezi üretim tesisimizin 15 Eylül 2006 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun tarafından resmi açılışı yapıldı. Kosova Bölgesi’nin en büyük yatırımı niteliğini taşıyan Konveyor Band Tesisi’nin Açılışı’nı yapmak üzere 15 Eylül Cuma günü Kosova’ya özel bir ziyaret gerçekleştiren Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, açılış öncesi Priştina’da bulunan Murat Hüdavendigar Türbesi’ni de ziyaret etti.